Kompresory – jak uzyskać oszczędności w wydatkach eksploatacyjnych?

Home/Poradnik/Kompresory – jak uzyskać oszczędności w wydatkach eksploatacyjnych?

Oszczędności w wydatkach eksploatacyjnych w zakładach produkcyjnych i firmach, które wykorzystują sprężone powietrze, są nieuniknione. Wynika to z rosnących podwyżek prądu oraz okresowym spowolnieniem rozwoju gospodarczego. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku są sprężarki zmiennoobrotowe, które mogą dostarczać tyle sprężonego powietrza, ile w danym momencie potrzebuje przedsiębiorstwo.

Dopasuj ilość sprężonego powietrza do potrzeb danego cyklu produkcyjnego

Kupując kompresory przemysłowe nie warto kierować się opiniami laików, ale skorzystać z fachowej i rzetelnej pomocy doradców, do których zaliczają się renomowani producenci sprężarek. Dzięki nim, można idealnie dopasować model oraz rodzaj sprzętu, który jest  adekwatny dla potrzeb konkretnego zakładu. Pozwala to na uniknięcie takich problemów, jak straty energetyczne. Uważa się, że im większa moc kompresora przemysłowego, tym jest on szybszy i bardziej wydajny w pracy. Jest to słuszny wniosek, choć nie zawsze tego typu rozwiązanie sprawdza się w przypadku częstych i przymusowych przestojów i zmiennego zapotrzebowania na ilość sprężonego powietrza.

Zakup sprzętu, który pozwoli zaoszczędzić na wydatkach eksploatacyjnych  

Okazuje się, że przy zmiennym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze, warto nie tylko skupiać się na samej mocy, która też jest bardzo ważna, ale przede wszystkim uwzględniać to, czy dana sprężarka potrafi dostosować ilość sprężonego powietrza do aktualnych potrzeb danego zakładu. Jeśli kompresor wytwarza niepotrzebnie zbyt dużą ilość sprężonego powietrza, która znacznie przekracza tę, potrzebną w danym cyklu, wówczas każdy zakład produkcyjny czy firma naraża się na duże straty. Zdaniem osób, które są zaangażowane w proces projektowania i konstruowania sprężarek zmiennoobrotowych, w przypadku cyklicznego generowania nadwyżek w ilości sprężonego powietrza, mogą pojawić się znaczne problemy z płynnością finansową firmy.

Sprężarki zmiennoobrotowe – dostosowane do aktualnych potrzeb danego zakładu produkcyjnego czy firmy usługowej

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności są doskonałym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw, które potrzebują nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie sprzętów, ściśle dopasowanych do ich potrzeb produkcyjnych. Są to urządzenia, które można wykorzystywać wówczas, gdy w powtarzających się cyklach produkcyjnych zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza ulega ciągłym zmianom. Zastosowanie sprężarek o zmiennej wydajności pozwala na oszacowanie ilości sprężonego powietrza potrzebnego do produkcji czy świadczenia usług, co nie naraża właściciela firm na poważne straty, wynikające z jego marnotrawienia. Obecnie, na rynku funkcjonuje wiele typów kompresorów przemysłowych o zmiennej wydajności, które spełnią potrzeby każdego współczesnego zakładu przemysłowego czy firmy usługowej.

Parametry techniczne sprężarek o zmiennej wydajności nie odbiegają od tych, obecnych w tradycyjnych urządzeniach tego typu

Należy dodać, że sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności są urządzeniami, które cechuje bardzo wysoka wydajność pracy oraz odpowiednia moc silnika. Warto wspomnieć, iż kluczową kwestią jest tutaj ciśnienie robocze, które w tego typu urządzeniach znajduje się w granicach od 5 do 13 barów, a wydajność urządzeń występuje na poziomie od 0,51 do 58,20 metrów sześciennych na minutę.

Sprężarka zmiennoobrotowa posiada również odpowiednią moc silnika, która wynosi od 5,5 do 355 kW. Parametry te są w zupełności wystarczające, aby w 100% pokryć zapotrzebowanie na sprężone powietrze w danym cyklu produkcyjnym. Ważnym aspektem jest fakt, iż przedsiębiorca, jak i osoby obsługujące sprężarki zmiennoobrotowe, mogą na każdym etapie uzyskać pełną kontrolę nad ilością generowanego sprężonego powietrza.

Kompresory zmiennoobrotowe to urządzenia wydajne, nowoczesne i spełniające wymogi współczesnego rynku usług czy produkcji, w którym występuje zapotrzebowanie na cyklicznie zmieniającą się ilość sprężonego powietrza.