Konsultanci handlowi

Home/Konsultanci handlowi

Doradztwo w zakupie sprężarek

W ostatnich kilkunastu latach sprężone powietrze zyskało na znaczeniu w szeroko rozumianym przemyśle. Jest to medium coraz szerzej wykorzystywane w rozmaitych procesach technologicznych. Wytwarzanie oraz dystrybucja sprężonego powietrza jest złożonym oraz skomplikowanym procesem wymagającym zarówno nowoczesnego sprzętu, jak i fachowej wiedzy w jego doborze.

Nasza firma odpowiadając na potrzeby Klientów oferuje kompleksowe doradztwo w zakresie doboru najlepszych rozwiązań z szerokiego asortymentu urządzeń do wytwarzania sprężonego powietrza dostępnych w naszej ofercie. Poszczególni konsultanci udzielają wyczerpujących informacji m. in. o różnych typach kompresorów, do których należą:

  • sprężarki śrubowe i tłokowe,

  • sprężarki bezolejowe i smarowane olejem,

  • sprężarki wysokociśnieniowe,

  • sprężarki o zmiennej wydajności.

Odpowiedni dobór instalacji wytwarzającej sprężone powietrze jest istotny ze względu na relatywnie wysoką cenę urządzeń ale przede wszystkim ze względu na ryzyko związane z zastosowaniem nieodpowiednich urządzeń, np. o niewystarczających parametrach wydajnościowych. Zakup właściwej sprężarki powinien być przemyślany pod kątem zapotrzebowania na sprężone powietrze, specyfiki działalności przemysłowej czy ilości dostępnej przestrzeni przeznaczonej na instalację.

Przed zakupem należy odpowiedzieć na szereg pytań:

  1. Czy sprężarka powinna być smarowana olejem czy bezolejowa? Jeżeli bezolejowa to czy powinna być “sucha” czy smarowana wodą?
  2. W jaki sposób zmienia się zapotrzebowanie na sprężone powietrze w czasie? Czy kompresor powinien być o stałej czy zmiennej wydajności?
  3. Jaką klasą czystości powinno charakteryzować się sprężone powietrze? Np. w branży chemicznej czy spożywczej wymagana jest bardzo wysoka jakość powietrza dlatego konieczny jest skuteczny układ uzdatniania poprzez osuszanie i nowoczesną filtrację.

Nasi konsultanci handlowi udzielają także informacji oraz porad w zakresie energooszczędności dostępnych urządzeń. Niski poziom zużycia energii poprzez właściwy dobór kompresora może w znaczący sposób obniżyć koszty eksploatacji – nawet o kilkadziesiąt %. Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji, napędu czy nowoczesnych technologii powoduje, że płacimy mniej za energię.

Zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na Państwa pytania w zakresie funkcjonalności i możliwości zastosowania różnego rodzaju sprężarek w procesach technologicznych.

KONSULTANCI HANDLOWI

Tomasz Wrzesiński

tel. +48 609 878 735
tomasz.wrzesinski@almig.pl

Województwo:
podlaskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie

Bogdan Noga

tel. +48 609 878 714
bogdan.noga@almig.pl

Województwo:
dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie

Andrzej Ławrzecki

tel. +48 609 878 758
andrzej.lawrzecki@almig.pl

Województwo:
lubelskie, łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie

Wojciech Sobczak

tel. +48 609 888 978
wojciech.sobczak@almig.pl

Województwo:
zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie