Separatory kondensatu olej/woda

Home/Osuszacze i filtracja/Separatory kondensatu olej/woda

Układ uzdatniania – separator kondensatu olej/woda

Broszura

POBIERZ
Separatory kondensatu olej/woda
POBIERZ

Układ sprężonego powietrza – na co zwracać uwagę

Odpowiednie skonfigurowanie instalacji do wytwarzania sprężonego powietrza wymaga przeanalizowania szeregu aspektów. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to podstawowe parametry pracy urządzenia są kluczowe:

  • wydajność,

  • moc,

  • ciśnienie robocze,

  • zużycie energii elektrycznej.

W rzeczywistości konieczne jest zagwarantowanie systemowi sprężonego powietrza kompleksowego uzdatniania pozwalającego na dostosowanie jego jakości (czystości) do najbardziej specyficznych wymagań użytkowników.

Współcześnie mamy możliwość tworzenia instalacji wraz z integralnymi systemami odpowiedzialnymi za osuszanie, oczyszczanie oraz usunięcie kondensatu. Ubocznym efektem wytwarzania sprężonego powietrza jest powstawanie kondensatu wodno-olejowego (przy używaniu sprężarek smarowanych olejem) na skutek skraplania się pary wodnej w instalacji. Dopuszczalna w Polsce ilość węglowodorów ropopochodnych (oleju) odprowadzanych do kanalizacji wynosi 15 mg/l. Powoduje to konieczność uzdatnienia kondensatu wodno – olejowego do poziomu określonego przez przepisy o ochronie środowiska.

Kondensat wodno-olejowy – mieszanina wody i oleju powstająca w procesie wytwarzania sprężonego powietrza przy użyciu sprężarek smarowanych olejem.

Separator kondensatu

Przed odprowadzeniem kondensatu do kanalizacji jesteśmy zobligowani do odseparowania oleju.

Oferta firmy ALMiG zawiera separatory kondensatu wodno-olejowego zarówno dla olejów mineralnych jak i syntetycznych stosowanych w sprężarkach śrubowych jak również wysoko zemulgowanych kondensatów ze sprężarek tłokowych.

Zapewnienie najwyższej klasy jakości sprężonego powietrza przynosi bezsprzeczne korzyści związane z jego wykorzystaniem i przekłada się bezpośrednio na końcową jakość wyrobów gotowych. Ma także pozytywny wpływ na stan techniczny oraz żywotność maszyn i urządzeń wykorzystywanych w systemie technologicznym.

Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy stworzyć wydajny system uzdatniania powietrza obejmujący zarówno filtry, jak i osuszacze i separatory kondensatu.

» Separatory kondensatu olej/woda

na zapytanie