Kompleksowa obsługa klientów w zakresie systemów sprężonego powietrza

Serwis sprężarek

W nowoczesnych zakładach systemy sprężonego powietrza pełnią wiele ról i funkcji oraz mają liczne zastosowania. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wykorzystywane niemal w każdej branży. Jednak aby móc cieszyć się profesjonalnym i niezawodnym systemem sprężonego powietrza trzeba najpierw wyposażyć w niego zakład. Nie bez znaczenia pozostaje również późniejsze serwisowanie. Dlatego też wielu klientów poszukuje kompleksowej obsługi w zakresie systemów sprężonego powietrza. Wyjaśniamy, dlaczego to ważne i dlaczego warto związać się z jedną firmą. 

Projekt i dobór poszczególnych elementów systemu sprężonego powietrza 

Nie ma dwóch takich samych zakładów. Podobnie nie ma dwóch identycznych systemów sprężonego powietrza. W każdym przypadku system taki musi być indywidualnie dostosowany do potrzeb i wymagań konkretnej firmy. Należy tutaj uwzględnić m.in. zapotrzebowanie procesów produkcyjnych na sprężone powietrze, liczbę odbiorników końcowych. Ważne jest opracowanie projektu systemu sprężonego powietrza z uwzględnieniem bilansu jego zużycia. Duże znaczenie ma również określenie spadków ciśnienia w tworzonej instalacji pneumatycznej. Ponadto, w zależności od trybu pracy i zapotrzebowania na sprężony gaz, można zastosować różne urządzenia. W różnych branżach odmiennie sprawdzają się np. kompresory śrubowe i tłokowe

Nie bez znaczenia pozostają również przepisy, zgodnie z którymi instalacja musi spełniać warunki bezpieczeństwa konstrukcji, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz bezpieczeństwa użytkowania przez pracowników i oszczędności energii. Zapisy prawne dotyczące tej kwestii znajdują się w ustawie o prawie budowlanym. Warto więc zdecydować się na usługi profesjonalnych projektantów zaznajomionych z branżą pneumatyki, którzy zaoferują konkretne, optymalne rozwiązania. Fachowo zaprojektowany system sprężonego powietrza gwarantuje najwyższą wydajność i minimalizację kosztów, niezależnie od wielkości zakładu. 

Rola profesjonalnego serwisu w użytkowaniu sprężonego powietrza

Wszystkie urządzenia i maszyny wykorzystywane w zakładzie wymagają okresowych przeglądów i serwisowania. Dotyczy to również instalacji sprężonego powietrza i kompresorów. Jednak warto pamiętać, aby nie zlecać tego zadania osobom bez odpowiednich kwalifikacji. Niewłaściwie wykonany serwis może być równoznaczny z całkowitym brakiem przeglądu. Dlatego powinniśmy najpierw sprawdzić firmę serwisową i poszukać opinii na jej temat. 

Zaniedbanie obowiązku serwisowego może skutkować znaczącym spadkiem wydajności urządzeń, utratą gwarancji na maszyny i podniesieniem kosztów wytwarzania sprężonego powietrza. Dodatkowo tylko profesjonalista podczas serwisu instalacji sprężonego powietrza jest w stanie zauważyć symptomy świadczące o zbliżającej się awarii lub usterce. Dzięki temu możliwe jest szybkie wymienienie odpowiednich elementów kompresora lub innych urządzeń wchodzących w skład systemu zaopatrywania w sprężone powietrze. Taka wczesna reakcja będzie znacznie mniej kosztowna niż późniejsza naprawa, a oprócz tego mamy pewność, że nieprzewidziana awaria nie przerwie pracy całego zakładu. 

Dlaczego kompleksowa obsługa jest najbardziej komfortowa? 

Kompleksowe usługi, nie tylko w zakresie systemów zaopatrywania w sprężone powietrze, są coraz bardziej popularne. Z jednej strony daje to bardzo duży komfort i wygodę użytkownikom, czyli właścicielowi i pracownikom zakładu. Z drugiej strony firma zajmująca się obsługą systemu sprężonego powietrza w danym zakładzie ma nieustanną pieczę nad jego stanem. Warto zacząć taką współpracę już na etapie projektowania instalacji, przechodząc przez jej całą budowę i wyposażenie, a pieczętując regularnymi serwisami i przeglądami.

Jednak, aby być zadowolonym z takiej współpracy, trzeba zdecydować się na firmę, która dysponuje kadrą fachowców doskonale przeszkolonych i doświadczonych. Nie bójmy się pytać i sprawdzać. W końcu na szali jest biznes i pieniądze. Warto więc dowiedzieć się u źródła, jakie korzyści przyniesie nam długofalowa współpraca z jedną firmą. Może się okazać, że będą to zniżki lub rabaty lojalnościowe albo też inna forma wynagrodzenia lojalnego klienta.

 

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.