Kontenerowe stacje sprężonego powietrza — stwórz z nami mobilną sprężarkownię dostosowaną do potrzeb Twojej firmy

Jak zorganizować sprężarkownię, kiedy w zakładzie nie ma wystarczającej powierzchni, która mogłaby pomieścić kompresory oraz urządzenia niezbędne do wytwarzania sprężonego powietrza? Czy wykorzystanie mobilnej kontenerowej stacji sprężonego powietrza może odpowiadać na potrzeby konkretnego zakładu? Zobacz, jak zorganizować mobilną sprężarkownię AG Kompressoren, która w pełni odpowie na zapotrzebowanie zakładu na sprężone powietrze. 

Kontenerowe stacje sprężarek – wygodne rozwiązanie dla firm

Stacje sprężonego powietrza w kontenerach to rozwiązanie dedykowane firmom, które nie mogą zorganizować pomieszczenia sprężarkowni w ramach zajmowanego budynku. Jest kilka powodów, które uniemożliwiają lub utrudniają stworzenie pomieszczenia na stację sprężonego powietrza. Wśród nich znajdują się: brak przestrzeni na zorganizowanie sprężarkowni czy nadmierny hałas i ciepło emitowane przez urządzenia. Niektóre przedsiębiorstwa charakteryzują się mobilnością i oczekują uzyskania pełnowartościowych maszyn, które można przemieszczać. Inne potrzebują tymczasowo przenieść stację sprężonego powietrza poza budynek (np. z powodu remontu czy modernizacji obiektu). W powyższych okolicznościach remedium na problem z dostępem do sprężonego gazu będzie wykorzystanie sprężarek zabudowanych w kontenerze. 

Kontenerowe stacje sprężonego powietrza AG Kompressoren

Doskonale rozumiemy potrzeby naszych klientów oraz znajdujemy funkcjonalne rozwiązania, które likwidują indywidualne ograniczenia zakładów. Zazwyczaj oferujemy sprężarkownie w kontenerach 20- i 40-stopowych, które wewnątrz można wyposażyć w urządzenia dostosowane do potrzeb konkretnego zakładu. W przypadku zakładów o szczególnych wymaganiach stosujemy także kontenery 10-stopowe lub o wymiarach pośrednich. 

W kontenerowej stacji sprężarek mogą być zainstalowane wszystkie typy kompresorów znajdujących się w naszej ofercie. W zależności od wymagań procesów produkcyjnych w kontenerach zabudowujemy sprężarki olejowe i bezolejowe, tłokowe i śrubowe, tradycyjne sprężarki i kompresory wysokociśnieniowe. Warto podkreślić, że w kontenerach stosujemy sprężarki gwarantujące wysoką kulturę pracy, niezawodność i wydajność marek AG KOMPRESSOREN i SAUER & SOHN. Do zabudowy wybieramy urządzenia, które precyzyjnie odpowiadają na spersonalizowane potrzeby zakładu.

Co ważne, kontenerowe stacje sprężarek AG Kompressoren wyposażone są w układy uzdatniania dostosowane do wymagań konkretnych procesów, w tym osuszacze chłodnicze lub adsorpcyjne oraz filtry i reduktory ciśnień w układzie filtracji. Sprężarkownia w kontenerze musi spełniać dokładnie te same funkcje, co sprężarkownia stacjonarna, więc powinna posiadać wszystkie elementy gwarantujące efektywną pracę i dostarczające medium robocze o oczekiwanych parametrach wydajności, ciśnienia czy stopnia uzdatniania. 

Sprężarki zabudowane w kontenerze – wyposażenie inne niż sprężarki

Nasze kontenerowe stacje sprężonego powietrza to w pełni funkcjonalne sprężarkownie, które są przygotowane na błyskawiczne podłączenie do rurociągu dystrybuującego medium do punktów odbioru. Działają zgodnie z zasadą “Plug & Play” – tj. wystarczy podłączyć je do rurociągu i zasilania elektrycznego, aby rozpocząć przy ich użyciu proces produkcyjny. Stacje te nie wymagają skomplikowanego procesu konfiguracji. 

Każda z kontenerowych stacji sprężarek, poza kompresorami i systemem uzdatniania, posiada również układ gospodarki kondensatem oraz kompletne okablowanie i orurowanie. Pomieszczenia wyposażone są w oświetlenie, automatyczny i wydajny system wentylacji, ogrzewanie oraz odpowiednie szafy rozdzielcze. 

Dodatkowo, nasze kontenerowe stacje sprężonego powietrza wyposażone są w podwójne drzwi zapewniające wygodny dostęp oraz aluminiową podłogę. Otwierając się na potrzeby klientów w naszej gestii może być także dostarczenie w pełni wyposażonego kontenera we wskazane przez klienta miejsce, jego posadowienie i podłączenie. 

Kontenerowa sprężarkownia – dlaczego warto z niej korzystać?

Kontenerowa stacja sprężonego powietrza jest doskonałym rozwiązaniem na wszystkie problemy, które mogą pojawić się w toku wytwarzania medium roboczego. W ten sposób ogranicza się hałas w zakładzie, niweluje problem emisji ciepła powstającego w procesie sprężania a także chroni się maszyny w przypadku, gdy w obiekcie istnieje wysokie zapylenie, które będzie negatywnie wpływać na urządzenia. 

Niewątpliwym atutem stacji sprężonego powietrza zabudowanych w kontenerze jest mobilność. Kontenery z pełnym wyposażeniem można bez przeszkód przenosić i transportować w inne miejsca docelowe. Stalowa konstrukcja kontenerów jest wyjątkowo wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowane zaczepy pozwalają na sprawny załadunek, transport i rozładunek kontenerów przy wykorzystaniu dźwigów lub HDSów. 

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.