Sprężarki śrubowe bezolejowe

Home/Sprężarki śrubowe bezolejowe

W coraz większej liczbie sektorów przemysłowych oraz poszczególnych zakładów podkreśla się znaczenie jakości sprężonego powietrza. Dlatego też, proponujemy klientom bezolejowe sprężarki śrubowe będące gwarancją najwyższej czystości sprężonego powietrza.

Konwencjonalne urządzenia korzystają z podstawowego czynnika smarującego oraz odprowadzającego ciepło – tj. oleju. Niestety, ale niesie to za sobą ryzyko przedostania się zanieczyszczeń do układu powietrza, co w przypadku wielu procesów produkcyjnych jest po prostu wykluczone.

Sprężarka śrubowa bezolejowa LENTO 30

LENTO – gwarancja czystości sprężonego powietrza

Dla otrzymania czystego sprężonego powietrza proponujemy wykorzystanie sprężarek bezolejowych ALMiG Lento, które wytwarzają sprężone powietrze w 100% wolne od cząsteczek oleju, co potwierdza klasa 0 zgodnie z kryteriami normy ISO 8573-1. Czynnikiem przeciwdziałającym siłom tarcia oraz odprowadzającym nadmiar ciepła jest woda, która jest środkiem naturalnym oraz neutralnym. Pozwala to na maksymalne spełnienie potrzeb naszych klientów.

Pragnąc umacniać pozycję lidera na rynku wytwarzania sprężonego powietrza, jesteśmy zobligowani do przestrzegania wytycznych oraz wymogów wynikających z podstawowych norm branżowych:

 • IRIS,

 • ISO 9001:2008,

 • ISO 14001:2004,

 • ISO 1217-3 annex C-1996,

 • ASME,

 • OSHA,

 • Oznakowanie CE – wymagania dyrektyw Unii Europejskiej.

Wysoka jakość oraz skuteczność naszych bezolejowych sprężarek jest także potwierdzona przez niezależne, renomowane instytuty badawcze czy towarzystwa klasyfikacyjne specjalizujące się w technologii sprężonego powietrza:

 • Det Norske Veritas,

 • Germanischer Lloyd,

 • Bureau Veritas.

Czystość powietrza wytwarzanego przez sprężarki LENTO nie wynika wyłącznie z braku zastosowania oleju, ale także z wielostopniowej filtracji oraz separacji zanieczyszczeń. Woda powstała z kondensatu wypłukuje i neutralizuje zanieczyszczenia zawarte w zasysanym z otoczenia powietrzu. Jest ono wolne nie tylko od oleju, ale także pyłków, zarazków i innych cząsteczek stałych.

Sprężarka bezolejowa ALMiG LENTO

Poznaj zalety sprężarek LENTO

Najwyższa klasa jakości powietrza to nie jedyny atut bezolejowych sprężarek śrubowych. Urządzenia LENTO oferują:

 • napęd bezpośredni 1:1, który eliminuje straty wynikające z konieczności przenoszenia energii z silnika na zespół sprężający, dzięki temu sprężarki pobierają zasadniczo mniej energii elektrycznej, przez co urządzenia charakteryzują się wysoką energooszczędnością;

 • płynną regulację wydajności – to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na precyzyjne określenie wydajności oraz ciśnienia z jakimi pracuje urządzenie; w praktyce, możliwe jest wytwarzanie takiej ilości sprężonego powietrza, na jakie aktualnie jest zapotrzebowanie; w ten sposób możliwe jest ograniczenie zużycia energii do niezbędnego minimum, a pobór energii elektrycznej może być niższy nawet o kilkadziesiąt %;

 • zastosowanie osuszacza chłodniczego, który gwarantuje sprężone powietrze o optymalnych parametrach wilgotności;

 • zastosowanie osuszacza chłodniczego, który gwarantuje sprężone powietrze o optymalnych parametrach wilgotności;

 • ograniczenie do minimum koniecznych czynności serwisowych.

Sprężarki LENTO nie wymagają przyłączenia do sieci wodociągowej, a kondensat powstający w procesie sprężania może być usuwany bezpośrednio do kanalizacji bez szkody dla środowiska naturalnego. Co więcej, urządzenia wyróżniają się wśród dostępnych na rynku rozwiązań cichą pracą, oraz niskim poziomem wibracji oraz nie wymagają stałego podłączenia do sieci wodociągowej.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą sprężarek bezolejowych. U nas znaleźć można zaawansowane technologicznie urządzenia gwarantujące wysoką wydajność i jakość produkcji. Skontaktuj się z nami – z przyjemnością wskażemy rozwiązania spełniające potrzeby i oczekiwania Twojej firmy. Zapraszamy.

Sprężarki bezolejowe – informacje ogólne

Jako wiodący dostawca nowoczesnych systemów sprężonego powietrza oferujemy zaawansowane technologicznie sprężarki bezolejowe produkowane zgodnie z normami: IRIS, ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004. Nasze kompresory bezolejowe zapewniają ekonomiczne uzyskiwanie sprężonego powietrza w 100% wolnego od cząstek oleju. W procesie sprężania wykorzystuje się jedynie wodę – substancję naturalną i neutralną. To gwarancja absolutnej czystości i najwyższej jakości sprężonego powietrza stosowanego w produkcji farmaceutycznej, spożywczej, elektronicznej czy optycznej.

Zalety sprężarek bezolejowych:

 • powietrze całkowicie wolne od oleju, 100% czystości,

 • zarazki, pyłki i bakterie są eliminowane do wartości poniżej wykrywalnego minimum,

 • powietrze bezolejowe jest niezastąpione w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym lub elektronicznym – wszędzie tam, gdzie wymagany jest najwyższy stopień higieny i jakości produkcji,

 • powietrze bezolejowe jest absolutnie czyste i przyjazne dla środowiska, wolne od olejów, pyłów i zanieczyszczeń,

 • kondensat może być odprowadzany bezpośrednio do kanalizacji,

 • energooszczędność w procesie wytwarzania sprężonego powietrza,

 • precyzyjny dobór wydajności do zapotrzebowania,

 • przystępne koszty obsługi i serwisowania kompresorów ALMiG Kompressoren GmbH.

Jako wiodący dostawca nowoczesnych systemów sprężonego powietrza oferujemy zaawansowane technologicznie sprężarki bezolejowe produkowane zgodnie z normami: IRIS, ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004. Nasze kompresory bezolejowe zapewniają ekonomiczne uzyskiwanie sprężonego powietrza w 100% wolnego od cząstek oleju. W procesie sprężania wykorzystuje się jedynie wodę – substancję naturalną i neutralną. To gwarancja absolutnej czystości i najwyższej jakości sprężonego powietrza stosowanego w produkcji farmaceutycznej, spożywczej, elektronicznej czy optycznej.

Sprężarki bezolejowe zalety
Sprężarki bezolejowe energooszczędność

Sprężarki bezolejowe ALMiG Kompressoren GmbH wyróżniają się cichą pracą i niskim poziomem wibracji. Są energooszczędne i wydajne, dzięki czemu mogą działać w warunkach pracy ciągłej. To innowacyjne i zaawansowane technologicznie urządzenia gwarantujące e najwyższą jakość produkcji również w najbardziej wymagających sektorach przemysłu. Sprężarki te wyróżniają się bezawaryjną pracą oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Kompresor bezolejowy wytwarza doskonałej jakości powietrze sprężone dla wielu sektorów przemysłu i branż usługowych. Coraz więcej procesów produkcyjnych wymaga zastosowania wolnego od cząstek oleju medium roboczego. Takie rozwiązanie jest także proste w obsłudze dla użytkownika oraz przyjazne dla środowiska naturalnego. Kompresory bezolejowe zużywają mniej energii, a do tego są tańsze w utrzymaniu, ponieważ nie generują kosztów związanych z wymianą oleju i elementów koniecznych do jego filtracji i separacji.

Kompresory ALMiG – ekonomia wytwarzania sprężonego powietrza

Sprężarki śrubowe bezolejowe ekonomiczność

Sprężarki bezolejowe serii LENTO posiadają płynną regulację wydajności i napęd bezpośredni 1:1. Prezentowane rozwiązania pozwalają na dobór wydajności do aktualnego zapotrzebowania, ograniczenie strat wynikających z przełączania trybów pracy urządzenia, , precyzyjną regulację ciśnienia do 0,1 bar. Dzięki temu uzyskaliśmy pełną optymalizację kosztów wytwarzania powietrza pod ciśnieniem.