Sprężarki tłokowe

Home/Sprężarki tłokowe

SPRĘŻARKI TŁOKOWE

Proponujemy nowoczesne sprężarki tłokowe marki Sauer & Sohn. Jako ALMiG Kompressoren Polska jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem systemów wytwarzania sprężonego powietrza tej marki. Firma Sauer & Sohn przez blisko 130 lat swojej tradycji zdobyła renomę we wszystkich możliwych sektorach przemysłu. Produkowane przez nią sprężarki tłokowe osiągają maksymalne ciśnienie robocze 420 barów.

Prosta konstrukcja oraz zasady działania sprężarek tłokowych sprawiają, że są to urządzenia powszechnie stosowane we współczesnym przemyśle. Ich moc jest stosunkowo niższa, niż w przypadku sprężarek śrubowych, dlatego odpowiadają na zapotrzebowanie m.in. małych zakładów przemysłowych oraz warsztatów.

Oferujemy różnorodność urządzeń, dzięki czemu dopasujesz sprężarkę do potrzeb Twojej firmy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, proponujemy trzy typy sprężarek tłokowych różniących się podstawowymi parametrami pracy. Należą do nich:

 • sprężarki serii A o mocy 1,5 – 3,8 kW oraz ciśnieniu pracy 10 – 15 barów;

 • sprężarki serii A-O o mocy 1,1 – 3,8 kW oraz ciśnieniu pracy 7 – 10 barów;

 • sprężarki serii A-Tower o mocy 3,0 – 11,4 kW oraz ciśnieniu pracy 10 – 15 barów;

Sprężarka tłokowa ALMiG AP

Sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe

Oferujemy Klientom zarówno sprężarki olejowe jak i innowacyjne rozwiązania bezolejowe, gwarantujące najwyższy poziom czystości powietrza.

Sprężarki bezolejowe to rozwiązanie skierowane szczególnie do tych Klientów, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość sprężonego powietrza, wolnego od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Urządzenia, spełniające rygorystyczne normy pod względem czystości powietrza, zalecane są przede wszystkim w branży spożywczej, petrochemicznej czy farmaceutycznej.

Dlaczego warto zaopatrzyć zakład przemysłowy/warsztat w sprężarki tłokowe Sauer & Sohn?

Oto główne zalety urządzeń:

 • szeroki typoszereg – możliwość precyzyjnego dopasowania urządzenia do indywidualnych potrzeb odbiorcy;

 • modele zdolne do wytworzenia powietrza o ciśnieniu sięgającym 40 barów;

 • opcje systemów modułowych – połączenia wielu urządzeń w jeden system lub dołączenia ich do już istniejących instalacji;

 • bezolejowe sprężarki tłokowe wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń (w szczególności cząsteczek oleju) doskonale sprawdzające się w tych branżach, gdzie jakość sprężonego powietrza jest na pierwszym miejscu – przemysł farmaceutyczny, spożywczy, medyczny, chemiczny itd.;

 • przystosowane do nieprzerywanej pracy 24 h/dobę

 • zgodność z normami: IRIS, ISO, ASME, OSHA, posiadające europejski znak CE;

 • pochłaniają stosunkowo niedużą, ograniczoną ilość przestrzeni;

 • zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwoliło na osiągnięcie długiej żywotności i niezawodności.

Sprężarka tłokowa HL

Sprężarki tłokowe – łatwość montażu, elastyczność rozwiązań

W naszej ofercie posiadamy sprężarki tłokowe posadowione na zbiornikach pionowych, poziomych lub na ramie oraz w obudowie dźwiękochłonnej lub bez. Zastosowane systemy modułowe pozwalają na dołączenie oferowanych urządzeń do funkcjonujących instalacji. Wśród oferowanego asortymentu dostępne są urządzenia o różnych pojemnościach zbiornika, którego wielkość wpływa na długość czasu pracy urządzenia.

Klientom proponujemy sprężarki tłokowe o szerokich możliwościach w zakresie montażu – bogaty asortyment kompresorów pozwala na wybór sprężarek dostosowanych nie tylko do wymogów zakładu w zakresie wydajności i mocy, ale także do ograniczonej przestrzeni dedykowanej urządzeniom. W ofercie mamy także sprężarki na ramach przeznaczone do zabudowy.

Stale pracujemy nad rozwojem zastosowanych technologii i wprowadzamy innowacyjne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne, które podnoszą wydajność oraz funkcjonalność oferowanych przez nas sprężarek.

Szukasz rozwiązania, które spełni oczekiwania technologiczne i wydajnościowe firmy? Zachęcamy do kontaktu – za proponujemy urządzenia, które spełnią Twoje wymagania i odpowiedzą na możliwości.

Sprężarki tłokowe – informacje ogólne

W ALMiG znajdziecie Państwo szeroką gamę nowoczesnych sprężarek tłokowych o wszechstronnym zastosowaniu, odpowiednich zarówno dla zakładów przemysłowych, jak i małych warsztatów. Przedstawiamy sprężarki tłokowe o:

 • mocy 1,5-3,8 kW i ciśnieniu pracy 10-15 barów,

 • o mocy 1,1-3,8 kW i ciśnieniu pracy 7-10 barów,

 • o mocy 3,0-75 kW i ciśnieniu pracy 10-40 barów,

 • o mocy 3,0-11,4 kW i ciśnieniu pracy 10-15 barów.

Kompresor tłokowy – zalety:

 • szeroki i zróżnicowany zakres zastosowań,

 • wydajne i ekonomiczne, doskonałe do pracy w trybie 50/50 (doskonałe dla serwisów ogumienia i warsztatów),

 • pracują w zakresie średnich i wysokich ciśnień,

 • dzięki systemowi modułowemu można dołączać je do już istniejących instalacji,

 • w ofercie sprężarki na zbiornikach pionowych, poziomych, w obudowie dźwiękochłonnej lub bez

Urządzenia ALMiG Kompressoren GmbH wyróżniają się innowacyjnością, niezawodną jakością i dopasowaniem do potrzeb Klientów. Nieustannie pracujemy nad rozwojem naszych technologii, chcąc zaoferować naszym odbiorcom coraz doskonalsze rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne. Sprężarki ALMiG odpowiadają normom: IRIS, ISO 9001:2008 i ISO 14001:2004.

Sprężarki tłokowe

Produkty spełniają kryteria ISO 1217-3 annex C-1996, ASME, OSHA i posiadają znak CE. Odpowiadają też surowym kryteriom: DET NORSKE VERITAS, GERMANISCHER LLOYD, BUREAU VERITAS, LLOYD ́s REGISTER OF SHIPPING i ABS.

Sprężarki tłokowe dla przemysłu

Kompresory przeznaczone do przemysłu spełniają kryteria ISO 1217-3 annex C-1996, ASME, OSHA i posiadają znak CE. Odpowiadają też surowym kryteriom: DET NORSKE VERITAS, GERMANISCHER LLOYD, BUREAU VERITAS, LLOYD ́s REGISTER OF SHIPPING i ABS.

Konstrukcja i obsługa sprężarek tłokowych

Sprężarka tłokowa to najstarszy i najczęściej spotykany rodzaj kompresora. Zwiększanie ciśnienia gazu następuje tutaj wskutek przesuwania się tłoka w cylindrze. W ALMiG oferujemy dwa typy sprężarek: wersję smarowaną olejem i bezolejową. Konstrukcje urządzeń dają szerokie możliwości w zakresie montażu, również tam, gdzie istotną rolę odgrywa ograniczona ilość miejsca. W ofercie znajdują się również sprężarki na ramach do zabudowy. Zastosowanie nowoczesnych materiałów gwarantuje odporność mechaniczną oraz długą żywotność urządzeń.

Sprężarki tłokowe

Doprężacze dla przemysłu

Kompresory tłokowe wyróżniają się łatwością obsługi i serwisowania. Części zamienne są ogólnodostępne, podobnie jak firmy zajmujące się serwisowaniem i konserwacją urządzeń.

Wydajność sprężarek tłokowych

Dobierając kompresor tłokowy warto wziąć pod uwagę dwa rodzaje wydajności:

 • teoretyczną

 • efektywną

Wydajność teoretyczna to ilość powietrza, którą sprężarka zasysa. Wydajność efektywna natomiast to ilość powietrza sprężonego wytwarzana przez urządzenie. Właśnie ta wartość ma największe znaczenie podczas wyboru urządzenia. Powyższe wydajności określa się w l/min lub m3/min.
Warto zwrócić uwagę również na pojemność zbiornika, ponieważ od tego parametru zależeć będzie częstotliwość załączania sprężarki. Im większy zbiornik, tym dłuższy czas pracy.

Co nas wyróżnia?

ALMiG Kompressoren Polska jest autoryzowanym dystrybutorem systemów Sauer & Sohn – firmy z ponad 70-letnią tradycją w projektowaniu i konstruowaniu systemów wytwarzania sprężonego powietrza dla przemysłu. Marka Sauer & Sohn zaopatruje niemal wszystkie sektory przemysłu. Zaawansowane technologie i ukierunkowany rozwój pozwalają firmie tworzyć systemy sprężonego powietrza o niemal nieograniczonych możliwościach. Sprężarki tłokowe Sauer & Sohn o ciśnieniu maksymalnym sięgającym 420 barów sprawdziły się w zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Nabywając, a następnie eksploatując sprężarki przemysłowe warto poznać je pod wieloma względami, również technicznymi. Pomimo wciąż rozwijającej się technologii i opracowywania w pełni automatycznych układów sterowania, warto zgłębić wiedzę w zakresie zasady działania oraz samej konstrukcji tych urządzeń.

Kompresory tłokowe są najstarszym rodzajem sprężarek, których podstawowymi elementami konstrukcyjnymi są cylindry i tłoki . Sprężarki tłokowe należą do grupy sprężarek wyporowych. Pierwszym etapem procesu wytwarzania sprężonego powietrza jest zassanie określonej ilości powietrza lub gazu do cylindra. Na skutek ruchu posuwistego tłoka w cylindrze objętość gazu zmniejsza się i jest on z cylindra wypychany. Podczas ruchu zwrotnego tłoka gaz jest zasysany do cylindra i proces się powtarza. Ruch posuwisto zwrotny tłoka w cylindrze jest wymuszony poprzez ruch obrotowy wału korbowego napędzanego przez silnik. W przemysłowych kompresorach tłokowych stosowane jest zarówno sprężanie jednostronne (wykorzystywana jest jedna strona tłoka) jak i dwustronne.

Wydajność sprężarki tłokowej zależna jest od dwóch czynników:

 • wymiarów cylindra (jego objętości),

 • sprężu (stosunek ciśnień).

Dla sprężarek jednostopniowych spręż wynosi od 4 do 6 co oznacza, że z ciśnienia ssawnego na poziomie 1 bara możliwe jest uzyskanie ciśnienia o wartości 4 – 6 barów. Wyższe wartości tego parametru można uzyskać poprzez zastosowanie sprężania wielostopniowego.

Bardzo istotną rzeczą w eksploatacji sprężarki tłokowej jest utrzymanie szczelności pomiędzy tłokiem a powierzchnią cylindra, co bezpośrednio wpływa na wydajność kompresora.

Szeroki wybór (sprężarki tłokowe o mocach od 1,1 do 75 kW, modele olejowe i bezolejowe) oraz fachowy serwis kompresorów sprawiają, że wybór naszych urządzeń jest udaną inwestycją. Dokładamy wszelkich starań do tego aby optymalnie dobrać instalację sprężonego powietrza, biorąc pod uwagę wszystkie specyficzne wymagania oraz oczekiwania ze strony naszych Klientów.