Sprężarki Sauer w systemach dystrybucji energii

Przedsiębiorstwo Sauer & Sohn od dziesięcioleci specjalizuje się w produkcji wysokociśnieniowych sprężarek szeroko wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Kompresory tej marki do wytwarzania gazów pod wysokim ciśnieniem z powodzeniem stosuje się również w branży energetycznej oraz w systemach dystrybucji energii. 

Sprężarki wysokociśnieniowe Sauer & Sohn

Kompresory  Sauer & Sohn należą do grupy najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych urządzeń w zakresie wytwarzania sprężonego powietrza o wysokim ciśnieniu. Stosowane są wszędzie tam, gdzie przykłada się dużą wagę do niezawodności i wysokiej wydajności. Atutem firmy  Sauer & Sohn są także wysokie standardy w zakresie obsługi klienta, w tym serwisu posprzedażowego i pogwarancyjnego oraz konsultacji w zakresie kompleksowych rozwiązań dla konkretnych zastosowań. W ofercie marki znajdują się kompresory zapewniające ciśnienie do kilkuset bar, przeznaczone do pracy w każdym typie warunków. 

Kompresory Sauer & Sohn dla podstacji elektrycznych

Wysoka niezawodność oraz wydajność maszyn sprawia, że marka Sauer & Sohn stała się jednym z głównych dostawców urządzeń dla podstacji elektrycznych na świecie. Sprężarki te zapewniają bezpieczną i efektywną pracę nawet w skrajnych warunkach. Marka w swoim asortymencie posiada również rozwiązania dedykowane energii odnawialnej, na przykład związanych z dystrybucją biometanu przeznaczonego do generowania energii. Co więcej, posiada pozycję lidera w tej branży, którą uzyskało dzięki szczelnym kompresorom budowanym stricte pod indywidualne potrzeby klienta. 

Co zyskują klienci korzystając z oferty Sauer & Sohn? 

 • Najnowsze kompresory, systemy operacyjne, systemy ochrony sprężonego powietrza i akcesoria.
 • Optymalne usługi klienta, rozpoczynając od pierwszego zapytania i trwające przez całe życie produktu.
 • 100% kontrolę pracy kompresora przy ciśnieniu końcowym potwierdzony certyfikatem sprawdzającym 3.1.
 • Długi okres eksploatacji z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych (minimum 25 lat).
 • Rozwiązania „pod klucz” zgodnie z wymaganiami klientów.
 • Dokumentację dostosowaną do potrzeb klienta.
 • Wysoką niezawodność maszyn, nawet podczas pracy przerywanej.
 • Indywidualne, zorientowane na klienta koncepcje usług.

Stacje transformatorowe przeznaczone są do zmiany poziomu zasilania, które zapewniają energię elektryczną o parametrach wymaganych przez konsumentów. Marka Sauer & Sohn dostarcza kompresory, których zadaniem jest sterowanie przełączników zasilania oraz gaszenie łuków elektrycznych. Klientami firmy w tym zakresie są przedsiębiorstwa energetyczne, podmioty posiadające podstacje elektryczne przeznaczone o realizacji własnych celów gospodarczych, lokalni operatorzy stacji transformatorowych oraz biura inżynierskie.

Do obsługi stacji transformatorowych wykorzystuje się kompresory sprężonego powietrza Sauer & Sohn, zapewniające przepływ objętościowy od 10 do 300 m3/h i zakres ciśnienia od 30 do 100 bar. Wśród nich należy wymienić sprężarki wysokociśnieniowe MISTRAL, PASSAT, HURRICANE, TORNADO. 

Sprężarki Sauer & Sohn w systemach energii odnawialnej

Kompresory Sauer & Sohn wykorzystywane są nie tylko w stacjach transformatorowych. Z powodzeniem znajdują zastosowanie w systemach związanych z wytwarzaniem energii z odnawialnych źródeł. Zaletą kompersorów przeznaczonych do obsługi urządzeń OZE jest szczelność, przygotowanie urządzeń pod klucz, zabudowanie ich w stacjach kontenerowych oraz tworzenie rozwiązań dedykowanych pod konkretnego klianta. Do czego wykorzystywane są sprężarki Sauer & Sohn w układach OZE? 

Kompresory wysokociśnieniowe tej marki stosuje się do:

 • sprężania powietrza rozruchowego,
 • odsiarczania,
 • wprowadzania biometylenu do krajowych i międzynarodowych sieci,
 • odzyskiwania gazu, który pozwala uniknąć włączenia,
 • wprowadzania gazu ziemnego i powietrza do określenia sieci.
Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.